Натуралізація: відмінності між версіями
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
(Створена сторінка: '''Натуралізація''' — процес надання іноземцю громадянства даної країни уповноваженими...) |
Немає опису редагування |
||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
'''Натуралізація''' — | '''Натуралізація''' — оформлення [[Громадянство|громадянства]] на підставі проживання в державі. | ||
==Натуралізація, за державами== | |||
Терміни натуралізації, за роками, за країнами, і підставами проживання. | |||
У | У графі "Стандартний термін" у дужках вказані роки, необхідні для отримання Посвідки на постійне проживання, і роки, необхідні для проживання за нею до громадянства. | ||
== | {| class="wikitable" style="text-align:center;" | ||
=== | |- style="font-weight:bold;" | ||
[[Громадянство | ! Країна, або територія | ||
! Стандартний термін (Постійний ПНП+Громадянство)) | |||
! По шлюбу | |||
! Біженці | |||
! Особи без громадянства | |||
! Інші умови | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Австралії за натуралізацією|🇦🇺 Австралія]]''' | |||
| 4 (1+3) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇹 Австрія | |||
| 15 | |||
| 6 | |||
| 10 | |||
| | |||
| 6 років для тих, хто народився в Австрії, для громадян ЄС, | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇿 Азербайджан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇱 Албанія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇩🇿 Алжир | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇮 Ангілья | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇴 Ангола | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇩 Андорра | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇬 Антигуа і Барбуда | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Аргентини за натуралізацією|🇦🇷 Аргентина]]''' | |||
| 2 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇲 Вірменія | |||
| 3 роки від Постійного ПНП | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇫 Афганістан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇸 Багами | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇩 Бангладеш | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇧 Барбадос | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇭 Бахрейн | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇾 Білорусь | |||
| 14 (7+7) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇿 Беліз | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇪 Бельгія | |||
| 15 (5+10) | |||
| | |||
| | |||
| 10 (5+5) | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇯 Бенін | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇲 Бермудські Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇬 Болгарія | |||
| 10 (5+5) | |||
| 8 (5+3) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇴 Болівія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇦 Боснія і Герцеговина | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇼 Ботсвана | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇷 Бразилія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇳 Бруней | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇫 Буркіна-Фасо | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇮 Бурунді | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇧🇹 Бутан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇻🇺 Вануату | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇻🇦 Ватикан | |||
| — | |||
| — | |||
| — | |||
| — | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇧 Велика Британія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇭🇺 Угорщина | |||
| 8 | |||
| 3 | |||
| 3 | |||
| 5 | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇻🇪 Венесуела | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇻🇬 Віргінські Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇱 Східний Тимор | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇻🇳 В'єтнам | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇦 Габон | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇭🇹 Гаїті | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇾 Гаяна | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇲 Гамбія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇭 Гана | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇹 Гватемала | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇳 Гвінея | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇼 Гвінея-Бісау | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Німеччини за натуралізацією|🇩🇪 Німеччина]]''' | |||
| 8 (у низці випадків 6, або 7 років) | |||
| 3 | |||
| 6 | |||
| 6 | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇬 Гернсі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇮 Гібралтар | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇭🇳 Гондурас | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇭🇰 Гонконг | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇩 Гренада | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇷 Греція | |||
| 10 | |||
| | |||
| 5 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇪 Грузія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇩🇰 Данія | |||
| 14 (5+9) | |||
| 6 | |||
| 13 (5+8) | |||
| 13 (5+8) | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇯🇪 Джерсі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇩🇯 Джибуті | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇩🇲 Домініка | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇩🇴 Домініканська Республіка | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇬 Єгипет | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇿🇲 Замбія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇿🇼 Зімбабве | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇱 Ізраїль | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇳 Індія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇩 Індонезія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇯🇴 Йорданія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇶 Ірак | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇷 Іран | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇪 Ірландія | |||
| | |||
| 3 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇸 Ісландія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇸 Іспанія | |||
| 10 | |||
| 1 | |||
| 5 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇹 Італія | |||
| 10 | |||
| 2 | |||
| 5 | |||
| 5 | |||
| 4 роки проживання для громадян країн-членів ЄС. 3 роки перебування для нащадків італійських бабусь і дідусів та для іноземців, які народилися в Італії. | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇾🇪 Ємен | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇻 Кабо-Верде | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇾 Кайманові Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇿 Казахстан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇭 Камбоджа | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇲 Камерун | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Канади за натуралізацією|🇨🇦 Канада]]''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇶🇦 Катар | |||
| 25 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇪 Кенія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇾 Кіпр | |||
| 7 | |||
| 3 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇮 Кірібаті | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇳 Китай | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇴 Колумбія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇲 Коморські Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇩 Конго, Демократична республіка (Кіншаса) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇬 Конго, республіка (Браззавіль) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇽🇰 Косово | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇵 КНДР | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇷 Корея | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇷 Коста-Ріку | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇮 Кот-д'Івуар | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇺 Куба | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇼 Кувейт | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇬 Киргизстан | |||
| 10 (8 років, якщо є нерухомість) | |||
| 3 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇦 Лаос | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Латвії за натуралізацією|🇱🇻Латвія]]''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇸 Лесото | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇷 Ліберія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇧 Ліван | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇾 Лівія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇹 Литва | |||
| 10 | |||
| 7 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇮 Ліхтенштейн | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇺 Люксембург | |||
| | |||
| 0 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇺 Маврикій | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇷 Мавританія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇬 Мадагаскар | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇼 Малаві | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇾 Малайзія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇱 Малі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇻 Мальдіви | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇹 Мальта | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇦 Марокко | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇭 Маршаллові Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇽 Мексика | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇫🇲 Мікронезія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇿 Мозамбік | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇩 Молдова | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇨 Монако | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇳 Монголія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇸 Монтсеррат | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇲 М'янма | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇮🇲 Мен | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇦 Намібія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇷 Науру | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇵 Непал | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇪 Нігер | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇬 Нігерія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Нідерландів за натуралізацією|🇳🇱 Нідерланди]]''' | |||
| 10 (5+5) | |||
| 8 (5+3) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇮 Нікарагуа | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇺 Ніуе | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇿 Нова Зеландія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇳🇴 Норвегія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇪 Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇴🇲 Оман | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇦🇨 Острів Вознесіння | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇭 Острів Святої Єлени | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇰 Острови Кука | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇰 Пакистан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇼 Палау | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇸 Палестина | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇦 Панама | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇬 Папуа-Новая Гвінея | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇾 Парагвай | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇪 Перу | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇳 Піткерн | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство Польщі за натуралізацією|🇵🇱 Польща]]''' | |||
| 8 (5+3) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| 1 рік для етнічних поляків | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇹 Португалія | |||
| 5 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇷 Пуерто-Ріко | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇷🇺 Росія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇷🇼 Руанда | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇷🇴 Румунія | |||
| 8 (5+3) | |||
| 5 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇻 Сальвадор | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇼🇸 Самоа | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇲 Сан-Марино | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇹 Сан-Томе і Принсіпі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇦 Саудівська Аравія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇭 Західна Сахара | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇰 Північна Македонія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇨 Сейшели | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇳 Сенегал | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇻🇨 Сент-Вінсент і Гренадіни | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇰🇳 Сент-Кітс і Невіс | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇨 Сент-Люсія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇷🇸 Сербія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇬 Сінгапур | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇾 Сирія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇰 Словаччина | |||
| 8 (5+3) | |||
| 5 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇮 Словенія | |||
| 10 (5+5) | |||
| 1 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇧 Соломонові Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇴 Сомалі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇩 Судан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇷 Суринам | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство США за натуралізацією|🇺🇸 Сполучені Штати Америки]]''' | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇱 Сьєрра-Леоне | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇯 Таджикистан | |||
| 5 | |||
| | |||
| | |||
| 2,5 | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇭 Таїланд | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇼 Тайвань | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇿 Танзанія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇨 Теркс і Кайкос | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇬 Того | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇴 Тонга | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇹 Тринідад і Тобаго | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇦 Трістан-да-Кунья | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇻 Тувалу | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇳 Туніс | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇲 Туркменістан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇷 Туреччина | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇺🇬 Уганда | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇺🇿 Узбекистан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |'''[[Громадянство України за натуралізацією|🇺🇦 Україна]]''' | |||
| 5 | |||
| 2 | |||
| 3 | |||
| 3 | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇺🇾 Уругвай | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇫🇯 Фіджі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇵🇭 Філіппіни | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇫🇮 Фінляндія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇫🇰 Фолклендські острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇫🇷 Франція | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇭🇷 Хорватія | |||
| 8 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇫 Центральноафриканська Республіка | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇹🇩 Чад | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇲🇪 Чорногорія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇿 Чехія | |||
| 10 | |||
| | |||
| | |||
| 5 | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇱 Чилі | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇨🇭 Швейцарія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇪 Швеція | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇱🇰 Шрі-Ланка | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇨 Еквадор | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇶 Екваторіальна Гвінея | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇷 Еритрея | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇿 Есватіні | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇪 Естонія | |||
| 8 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇪🇹 Ефіопія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇿🇦 Південно-Африканська Республіка | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇬🇸 Південна Георгія і Південні Сандвічеві Острови | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇸🇸 Південний Судан | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇯🇲 Ямайка | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| style="text-align:left;" |🇯🇵 Японія | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
==Див. також== | ==Див. також== | ||
* [[Громадянство]] | [[Підстави для оформлення громадянства|↑ Інші підстави для оформлення громадянства]] | ||
[[Громадянство|🌍 Усі підстави, за країнами]] | |||
* [[Множинне громадянство]] | |||
* [[Громадянство Євросоюзу за натуралізацією для граждан Євросоюзу]] | |||
* [[Публікація осіб, які отримали громадянство]] | |||
[[Category:Індекс]] | [[Category:Індекс]] | ||
[[ru:Натурализация]] | [[ru:Натурализация]] |
Поточна версія на 22:55, 24 серпня 2023
Натуралізація — оформлення громадянства на підставі проживання в державі.
Натуралізація, за державами[ред.]
Терміни натуралізації, за роками, за країнами, і підставами проживання.
У графі "Стандартний термін" у дужках вказані роки, необхідні для отримання Посвідки на постійне проживання, і роки, необхідні для проживання за нею до громадянства.
Країна, або територія | Стандартний термін (Постійний ПНП+Громадянство)) | По шлюбу | Біженці | Особи без громадянства | Інші умови |
---|---|---|---|---|---|
🇦🇺 Австралія | 4 (1+3) | ||||
🇦🇹 Австрія | 15 | 6 | 10 | 6 років для тих, хто народився в Австрії, для громадян ЄС, | |
🇦🇿 Азербайджан | |||||
🇦🇱 Албанія | |||||
🇩🇿 Алжир | |||||
🇦🇮 Ангілья | |||||
🇦🇴 Ангола | |||||
🇦🇩 Андорра | |||||
🇦🇬 Антигуа і Барбуда | |||||
🇦🇷 Аргентина | 2 | ||||
🇦🇲 Вірменія | 3 роки від Постійного ПНП | ||||
🇦🇫 Афганістан | |||||
🇧🇸 Багами | |||||
🇧🇩 Бангладеш | |||||
🇧🇧 Барбадос | |||||
🇧🇭 Бахрейн | |||||
🇧🇾 Білорусь | 14 (7+7) | ||||
🇧🇿 Беліз | |||||
🇧🇪 Бельгія | 15 (5+10) | 10 (5+5) | |||
🇧🇯 Бенін | |||||
🇧🇲 Бермудські Острови | |||||
🇧🇬 Болгарія | 10 (5+5) | 8 (5+3) | |||
🇧🇴 Болівія | |||||
🇧🇦 Боснія і Герцеговина | |||||
🇧🇼 Ботсвана | |||||
🇧🇷 Бразилія | |||||
🇧🇳 Бруней | |||||
🇧🇫 Буркіна-Фасо | |||||
🇧🇮 Бурунді | |||||
🇧🇹 Бутан | |||||
🇻🇺 Вануату | |||||
🇻🇦 Ватикан | — | — | — | — | |
🇬🇧 Велика Британія | |||||
🇭🇺 Угорщина | 8 | 3 | 3 | 5 | |
🇻🇪 Венесуела | |||||
🇻🇬 Віргінські Острови | |||||
🇹🇱 Східний Тимор | |||||
🇻🇳 В'єтнам | |||||
🇬🇦 Габон | |||||
🇭🇹 Гаїті | |||||
🇬🇾 Гаяна | |||||
🇬🇲 Гамбія | |||||
🇬🇭 Гана | |||||
🇬🇹 Гватемала | |||||
🇬🇳 Гвінея | |||||
🇬🇼 Гвінея-Бісау | |||||
🇩🇪 Німеччина | 8 (у низці випадків 6, або 7 років) | 3 | 6 | 6 | |
🇬🇬 Гернсі | |||||
🇬🇮 Гібралтар | |||||
🇭🇳 Гондурас | |||||
🇭🇰 Гонконг | |||||
🇬🇩 Гренада | |||||
🇬🇷 Греція | 10 | 5 | |||
🇬🇪 Грузія | |||||
🇩🇰 Данія | 14 (5+9) | 6 | 13 (5+8) | 13 (5+8) | |
🇯🇪 Джерсі | |||||
🇩🇯 Джибуті | |||||
🇩🇲 Домініка | |||||
🇩🇴 Домініканська Республіка | |||||
🇪🇬 Єгипет | |||||
🇿🇲 Замбія | |||||
🇿🇼 Зімбабве | |||||
🇮🇱 Ізраїль | |||||
🇮🇳 Індія | |||||
🇮🇩 Індонезія | |||||
🇯🇴 Йорданія | |||||
🇮🇶 Ірак | |||||
🇮🇷 Іран | |||||
🇮🇪 Ірландія | 3 | ||||
🇮🇸 Ісландія | |||||
🇪🇸 Іспанія | 10 | 1 | 5 | ||
🇮🇹 Італія | 10 | 2 | 5 | 5 | 4 роки проживання для громадян країн-членів ЄС. 3 роки перебування для нащадків італійських бабусь і дідусів та для іноземців, які народилися в Італії.
|
🇾🇪 Ємен | |||||
🇨🇻 Кабо-Верде | |||||
🇰🇾 Кайманові Острови | |||||
🇰🇿 Казахстан | |||||
🇰🇭 Камбоджа | |||||
🇨🇲 Камерун | |||||
🇨🇦 Канада | |||||
🇶🇦 Катар | 25 | ||||
🇰🇪 Кенія | |||||
🇨🇾 Кіпр | 7 | 3 | |||
🇰🇮 Кірібаті | |||||
🇨🇳 Китай | |||||
🇨🇴 Колумбія | |||||
🇰🇲 Коморські Острови | |||||
🇨🇩 Конго, Демократична республіка (Кіншаса) | |||||
🇨🇬 Конго, республіка (Браззавіль) | |||||
🇽🇰 Косово | |||||
🇰🇵 КНДР | |||||
🇰🇷 Корея | |||||
🇨🇷 Коста-Ріку | |||||
🇨🇮 Кот-д'Івуар | |||||
🇨🇺 Куба | |||||
🇰🇼 Кувейт | |||||
🇰🇬 Киргизстан | 10 (8 років, якщо є нерухомість) | 3 | |||
🇱🇦 Лаос | |||||
🇱🇻Латвія | |||||
🇱🇸 Лесото | |||||
🇱🇷 Ліберія | |||||
🇱🇧 Ліван | |||||
🇱🇾 Лівія | |||||
🇱🇹 Литва | 10 | 7 | |||
🇱🇮 Ліхтенштейн | |||||
🇱🇺 Люксембург | 0 | ||||
🇲🇺 Маврикій | |||||
🇲🇷 Мавританія | |||||
🇲🇬 Мадагаскар | |||||
🇲🇼 Малаві | |||||
🇲🇾 Малайзія | |||||
🇲🇱 Малі | |||||
🇲🇻 Мальдіви | |||||
🇲🇹 Мальта | |||||
🇲🇦 Марокко | |||||
🇲🇭 Маршаллові Острови | |||||
🇲🇽 Мексика | |||||
🇫🇲 Мікронезія | |||||
🇲🇿 Мозамбік | |||||
🇲🇩 Молдова | |||||
🇲🇨 Монако | |||||
🇲🇳 Монголія | |||||
🇲🇸 Монтсеррат | |||||
🇲🇲 М'янма | |||||
🇮🇲 Мен | |||||
🇳🇦 Намібія | |||||
🇳🇷 Науру | |||||
🇳🇵 Непал | |||||
🇳🇪 Нігер | |||||
🇳🇬 Нігерія | |||||
🇳🇱 Нідерланди | 10 (5+5) | 8 (5+3) | |||
🇳🇮 Нікарагуа | |||||
🇳🇺 Ніуе | |||||
🇳🇿 Нова Зеландія | |||||
🇳🇴 Норвегія | |||||
🇦🇪 Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) | |||||
🇴🇲 Оман | |||||
🇦🇨 Острів Вознесіння | |||||
🇸🇭 Острів Святої Єлени | |||||
🇨🇰 Острови Кука | |||||
🇵🇰 Пакистан | |||||
🇵🇼 Палау | |||||
🇵🇸 Палестина | |||||
🇵🇦 Панама | |||||
🇵🇬 Папуа-Новая Гвінея | |||||
🇵🇾 Парагвай | |||||
🇵🇪 Перу | |||||
🇵🇳 Піткерн | |||||
🇵🇱 Польща | 8 (5+3) | 1 рік для етнічних поляків | |||
🇵🇹 Португалія | 5 | ||||
🇵🇷 Пуерто-Ріко | |||||
🇷🇺 Росія | |||||
🇷🇼 Руанда | |||||
🇷🇴 Румунія | 8 (5+3) | 5 | |||
🇸🇻 Сальвадор | |||||
🇼🇸 Самоа | |||||
🇸🇲 Сан-Марино | |||||
🇸🇹 Сан-Томе і Принсіпі | |||||
🇸🇦 Саудівська Аравія | |||||
🇪🇭 Західна Сахара | |||||
🇲🇰 Північна Македонія | |||||
🇸🇨 Сейшели | |||||
🇸🇳 Сенегал | |||||
🇻🇨 Сент-Вінсент і Гренадіни | |||||
🇰🇳 Сент-Кітс і Невіс | |||||
🇱🇨 Сент-Люсія | |||||
🇷🇸 Сербія | |||||
🇸🇬 Сінгапур | |||||
🇸🇾 Сирія | |||||
🇸🇰 Словаччина | 8 (5+3) | 5 | |||
🇸🇮 Словенія | 10 (5+5) | 1 | |||
🇸🇧 Соломонові Острови | |||||
🇸🇴 Сомалі | |||||
🇸🇩 Судан | |||||
🇸🇷 Суринам | |||||
🇺🇸 Сполучені Штати Америки | |||||
🇸🇱 Сьєрра-Леоне | |||||
🇹🇯 Таджикистан | 5 | 2,5 | |||
🇹🇭 Таїланд | |||||
🇹🇼 Тайвань | |||||
🇹🇿 Танзанія | |||||
🇹🇨 Теркс і Кайкос | |||||
🇹🇬 Того | |||||
🇹🇴 Тонга | |||||
🇹🇹 Тринідад і Тобаго | |||||
🇹🇦 Трістан-да-Кунья | |||||
🇹🇻 Тувалу | |||||
🇹🇳 Туніс | |||||
🇹🇲 Туркменістан | |||||
🇹🇷 Туреччина | |||||
🇺🇬 Уганда | |||||
🇺🇿 Узбекистан | |||||
🇺🇦 Україна | 5 | 2 | 3 | 3 | |
🇺🇾 Уругвай | |||||
🇫🇯 Фіджі | |||||
🇵🇭 Філіппіни | |||||
🇫🇮 Фінляндія | |||||
🇫🇰 Фолклендські острови | |||||
🇫🇷 Франція | |||||
🇭🇷 Хорватія | 8 | ||||
🇨🇫 Центральноафриканська Республіка | |||||
🇹🇩 Чад | |||||
🇲🇪 Чорногорія | |||||
🇨🇿 Чехія | 10 | 5 | |||
🇨🇱 Чилі | |||||
🇨🇭 Швейцарія | |||||
🇸🇪 Швеція | |||||
🇱🇰 Шрі-Ланка | |||||
🇪🇨 Еквадор | |||||
🇬🇶 Екваторіальна Гвінея | |||||
🇪🇷 Еритрея | |||||
🇸🇿 Есватіні | |||||
🇪🇪 Естонія | 8 | ||||
🇪🇹 Ефіопія | |||||
🇿🇦 Південно-Африканська Республіка | |||||
🇬🇸 Південна Георгія і Південні Сандвічеві Острови | |||||
🇸🇸 Південний Судан | |||||
🇯🇲 Ямайка | |||||
🇯🇵 Японія |